Wizard myjnia służy fachową poradą jak dbać o tapicerkę skórzaną?
Skóra w trakcie obróbki w garbarni zostaje odpowiednio spreparowana z wykorzystaniem wielu substancji nawilżających, które nadają jej miękkość i elastyczność. Wraz z upływem czasu konieczne jednak staje się ich uzupełnianie. Dlaczego? Ponieważ skóra wygarbowana nie ma zdolności do regeneracji tak jak żywa tkanka. Należy jej w tym pomóc. Użytkowany wyrób skórzany poddawany jest działaniu kilku szkodliwym czynnikom takim jak: wpływ temperatury otoczenia – nasłonecznienie, grzejniki, a także wpływ soli zawartych w pocie ludzkim i zwierzęcym ( w przypadku zwierząt także w ślinie ). Sól oraz temperatura powodują przesychanie skóry co z czasem prowadzi do jej twardnięcia, a następnie powstawania pęknięć, zwłaszcza w miejscach mocno naprężonych i narażonych na styczność z ludzką skórą i włosami. Dodatkowo niefachowe czyszczenie skór z wykorzystaniem domowych preparatów piorących i czyszczących ( płyny do mycia szyb, naczyń, preparaty do kurzu z silikonem ) przyczyniają się do jej dalszej degradacji.
Dbałość o dobrą kondycję wyrobów ze skór jest przecież naturalną konsekwencją ich zakupu. Skóra jest wyjątkowo trwałym materiałem , jednak nawet normalne jej używanie naraża ją na kontakt z brudem, ludzkim potem (przez to na działanie zawartej w pocie soli). Czyszczenie i ochrona to program pielęgnacyjny, który stosuje się 2-4 razy w roku.
Czyszczenie skutecznie eliminuje zabrudzenia i usuwa plamy, zapewniając atrakcyjny wygląd skóry, ochrona gwarantuje oryginalną jakość nawet po wielu latach użycia, jednocześnie zabezpieczając skórę przed następstwami rozmaitych przypadkowych i uciążliwych zabrudzeń.
Jak najlepiej dbać o samochodową tapicerkę?
- Chronić ją przed zabrudzeniem, stosować dywaniki, maty ochronne, zabezpieczać przewożone produkty
- Raz na dwa tygodnie dokładnie odkurzyć wnętrze auta
- Raz na pół roku albo częściej w zależności od potrzeby, oddać auto w ręce specjalisty, który dokładnie wypierze całe jego wnętrze, usuwając wszystkie niemiłe wonie i drobnoustroje
- Samodzielnie nie uda się też naprawić uszkodzonej tapicerki skórzanej (zwłaszcza najczęściej uszkadzanych boczków, podłokietników, siedzisk). Jednakże istnieją skuteczne i w miarę niedrogie metody renowacji tapicerki skórzanej. W specjalistycznych firmach stosuje się na przykład koloryzację (trzeba odpowiednio dobrać odcień lakierów), która poprzedzona jest dokładnym czyszczeniem i matowieniem naprawianej powierzchni. Pozwala ona na naprawę całych elementów albo małych uszkodzeń tapicerki skórzanej.Czyste wnętrze samochodu, pozbawione niemiłych zapachów, sierści, drobnoustrojów i roztoczy sprawia, że podróże autem są przyjemne i bezpieczne, a auto wygląda czysto i atrakcyjnie.
- Zadbaj o wnętrze swojego autka razem z nami