Czyszczenie i konserwacja Konserwuj mebel systematycznie, by zapewnić utrzymanie walorów użytkowych i estetycznych mebla przez długi czas Powierzchnie tapicerowane oraz powierzchnie matowe odkurzaj używając odkurzacza z miękką szczotką Powierzchnie na połysk odkurzaj wyłącznie suchą, miękką szmatką Usuwaj plamy od razu po ich powstaniu, przy użyciu suchej, dobrze wchłaniającej ściereczki oraz specjalnych środków czyszczących do tapicerki skórzanej. Czyść tapicerkę delikatnie, wykonując delikatne okrężne ruchy Użytkuj mebel wyłącznie po całkowitym wyschnięciu preparatów konserwacyjnych WAŻNE: używanie do czyszczenia rozpuszczalników (zawierających benzynę, alkohol, wywabiacze) może spowodować nieodwracalne uszkodzenie skóry. Używaj wyłącznie środków pielęgnacyjnych profesjonalnych 4 zasady skutecznej pielęgnacji skóry naturalnej Zasada 1: Przeprowadź pierwszą konserwację mebla: krok 1 – odkurz mebel krok 2 – wyczyść obicie preparatem SOFT CLEAN i pozostaw do wyschnięcia, krok 3 – zaimpregnuj preparatem PROTECTOR i pozostaw do wyschnięcia,czyść meble ze skóry naturalnej 2 miesiące po zakupie Zasada 2: Usuwaj świeże plamy i zabrudzenia suchą szmatką na bieżąco Zasada 3: Odkurzaj mebel na sucho, stosując ściereczkę przyciągającą kurz lub gąbkę lekko zwilżoną preparatem czyszczącym(raz w tygodniu) Zasada 4: Przeprowadzaj pełny zabieg pielęgnacyjny 2 – 4 razy w roku.
Inne ciekawostki:
- Skóra naturalna nadaje meblom ponadczasowej elegancji. W takiej tapicerce doskonale prezentują się szczególnie duże, rodzinne meble, a także fotele i szezlongi. Sprawdzi się szczególnie tam, gdzie dzieci są już starsze. To idealny materiał dla alergika – nie gromadzi kurzu i jest łatwy w czyszczeniu. Odpowiednio konserwowana odwdzięczy się pięknym wyglądem, sprężystością i odpornością na zabrudzenia. Tapicerka tkaninowa sprawia wrażenie ciepłej, miękkiej i przytulnej. Tak samo jak skóra naturalna wymaga odpowiedniej pielęgnacji – w jej przypadku wystarczy systematyczne pranie (minimum 2 razy w roku). Nowoczesne tkaniny obiciowe są bardzo łatwe w utrzymaniu w czystości – wiele z nich ma specjalną powłokę, dzięki którym zabrudzenia i plamy można czyścić szmatką zwilżoną zwykłą wodą. Powłoka ta zabezpiecza materiał przed wniknięciem brudu do środka.
- Auto które straciło swój blask po wielu latach a nadal chcemy się nim cieszyć po latach użytkowania traci on atrakcyjny wygląd. Sposobem na to jest zabezpieczenie lakieru woskiem lub powłoką ceramiczną. Zanim się się za to jednak zabierzesz musisz przeprowadzić dekontaminację lakieru i pozbyć się z niego wszelkich plam i osadów. Co to jest dekontaminacja lakieru ? Zapewne na karoserii swojego auta możesz zaobserwować nieestetyczne naloty, plamki ze smoły, asfaltu lub pyłu z klocków hamulcowych. Ich usunięcie przy zastosowaniu myjni automatycznych bezdotykowych zazwyczaj niewiele daje. Dekontaminacja lakieru to złożony proces chemiczno-mechanicznego usuwania wszelkiego rodzaju osadów i zabrudzeń. Warto ten zabieg przeprowadzić szczególnie wtedy, gdy planujesz zabezpieczyć lakier swojego pojazdu ceramiczną ochroną lakieru, czy nawet zwykłym woskowaniem. Jak przeprowadzić dekontaminację lakieru? Mycie wstępne samochodu: Zacznij od dokładnego umycia samochodu i jego osuszenia. Najpierw zdecyduj się na wstępne mycie przy użyciu aktywnej piany . Aktywna piana świetnie zmiękcza i usuwa większość zanieczyszczeń, przygotowując lakier do dalszych prac. Po spłukaniu piany odczekaj chwilę, aby auto przeschło przed kolejnym myciem zasadniczym. Następna nasza czynność to: Usuwanie smoły i asfaltu Plamki ze smoły czy asfaltu usuniesz za pomocą sprayu Tar Remover. Wystarczy, że spryskasz powierzchnię lakieru, a po upływie 30 sekund zetrzesz miękką szmatką dany fragment nadwozia. Co ciekawe,Tar Remover możesz z powodzeniem wykorzystać także do usuwania śladów po naklejkach, winietach, a także taśmach klejących. Po zakończeniu pracy obficie spłucz wodą pozostałości po produkcie. zderzak samochodu czyszczony przy pomocy tar-remover Deironizacja – usuwanie metalicznych zabrudzeń Metaliczne zabrudzenia powstałe na skutek pylenia klocków hamulcowych podczas hamowania, występują szczególnie często na powierzchni felg, a także w dolnych partiach drzwi. Do ich usunięcia wykorzystasz środek Roton, który idealnie nadaje się do usuwania tego rodzaju zanieczyszczeń. Z powodzeniem możesz wykorzystać go do każdego rodzaju felg (stalowych, aluminiowych, chromowanych czy lakierowanych). Roton jest całkowicie bezpieczny dla lakieru. Nanieś go na karoserię oraz felgi. Do czyszczenia felg wykorzystaj pędzel, dzięki czemu dotrzesz do trudno dostępnych miejsc oraz wzruszysz zalegający brud. Po użyciu płyn wejdzie w reakcję z metalicznymi drobinami i zabarwi się na czerwono. Po zakończeniu prac, spłucz czyszczone elementy silnym strumieniem wody.
- Zadbaj o piękny wygląd Twojej sofy Zarówno skóra naturalna, jak i tapicerka materiałowa, wymagają systematycznej i odpowiedniej konserwacji, by zapewnić długą żywotność i efektywny wygląd mebla. W przypadku sof obitych materiałem (o właściwościach plamoodpornych), do regularnej pielęgnacji wystarczy odkurzanie domowym odkurzaczem z miękką nakładką i usuwanie plam lekko zwilżoną ściereczką. W konserwacji skóry naturalnej pomogą preparaty do pielęgnacji , które ułatwiają usuwanie zanieczyszczeń i konserwowanie skóry, nadając jej miękkość, połysk i piękny wygląd. Zestawy preparatów do pielęgnacji skór naturalnych zostały opracowane wspólnie z renomowanym ośrodkiem badawczym Lederzentrum. Składają się na niego:preparat czyszczący SOFT CLEAN (usuwa większość plam i zabrudzeń), preparat konserwujący LV PROTECTOR (impregnuje powierzchnię i zabezpiecza ją m.in. przed ścieraniem i pękaniem). To jedyne rekomendowane preparaty czyszcząco-pielęgnacyjne, które podtrzymują warunki gwarancji producenta. Pamiętaj o właściwym doborze rodzaju preparatu do typu skóry, jaką obite są Twoje meble.
- Powłoka ceramiczna Ochrona ceramiczna lakieru przeznaczona jest dla dbających o swój samochód, chcą zachować go w nienagannym stanie przez wiele lat. Ceramika jest przede wszystkim bardzo trwała oraz posiada zdecydowanie najlepsze właściwości. W zależności od firmy produkującej powłokę, może ona utrzymywać się na lakierze nawet do 5 lat! Dodatkowo, warstwa ceramiki nadaje lakierowi niesamowity połysk głębię koloru. Patrząc na samochód mamy wrażenie jakby został pomalowany nowym bezbarwnym lakierem.Właściwości antystatyczne oraz hydrofobowe sprawiają, że brud oraz inne zanieczyszczenia nie przylegają tak mocno do powierzchni karoserii, dzięki czemu w większości przypadków można usunąć je wodą pod wysokim ciśnieniem. Ceramika ma właściwości ochronne.
- Powłoka kwarcowa Powłoka kwarcowa to tańsza forma zabezpieczenia lakieru samochodowego od ceramiki.Kwarcowa powłoka jest produktem o wiele lepszych właściwościach. Powłoka kwarcowa utrzymuje się na samochodzie do 1 roku, zapewnia ograniczenie wpływu złych warunków atmosferycznych na karoserię oraz podkreśla estetykę samochodu nadając głębi koloru oraz szklistości lakierowi. Podobnie jak w przypadku zabezpieczenia powłoką ceramiczną, właściwości hydrofobowe i antystatyczne powodują spowolnienie brudzenia się samochodu oraz ułatwiają jego pielęgnację.