Ciekawostki
  • Czyszczenie i konserwacja Konserwuj mebel systematycznie, by zapewnić utrzymanie walorów użytkowych i estetycznych mebla przez długi czas Powierzchnie tapicerowane oraz powierzchnie matowe odkurzaj używając odkurzacza z miękką szczotką Powierzchnie na połysk odkurzaj wyłącznie ...dalej
  • Zadbaj o piękny wygląd Twojej sofy Zarówno skóra naturalna, jak i tapicerka materiałowa, wymagają systematycznej i odpowiedniej konserwacji, by zapewnić długą żywotność i efektywny wygląd mebla. W przypadku sof obitych materiałem (o właściwościach plamoodpornych), do regularnej ...dalej
  • Skóra naturalna nadaje meblom ponadczasowej elegancji. W takiej tapicerce doskonale prezentują się szczególnie duże, rodzinne meble, a także fotele i szezlongi. Sprawdzi się szczególnie tam, gdzie dzieci są już starsze. To idealny materiał dla alergika – nie gromadzi kurzu i jest ...dalej

Hortensja drzewiasta Anabelle-cięcie

Strona główna » Aktualności » Hortensja drzewiasta Anabelle-cięcie

wielkość tekstu: A | A | A

Hortensja drzewiasta Anabelle jest drzewkiem dorastającym do 1,5 metra wysokości. Posiada piękne, kuliste kwiaty, które podziwiać możemy od końca czerwca. Wielbiciele Anabelle chwalą ich delikatną, kremowo-białą barwę. Istnieje także odmiana różowa. Aż trudno powiedzieć, która jest najpiękniejsza! Poza kolorem kwiatów niemal wszyscy miłośnicy Anabelle doceniają ich wielkość. Kwiatostany Anabelle osiągają bowiem nawet 25 cm średnicy.

Hortensja drzewiasta Anabelle - uprawa

Zacznijmy od stanowiska. Hortensja drzewiasta lubi stanowiska słoneczne. Może być także półcień, ale ważne jest osłonięcie od wiatru. Anabelle jest mrozoodporna, także na zimę nie potrzebuje żadnego, specjalnego zabezpieczenia.

Podstawą w uprawie Anabelle jest ziemia. Gleba powinna być świeża, lekko kwaśna lub zasadowa.

Hortensja drzewiasta wymaga regularnego podlewania, zwłaszcza w okresach suchych. Wskazane jest także nawożenie, które powinno mieć miejsce od marca do lipca.

Ważnym elementem uprawy Anabelle są podpory, które wspomagają krzew w dźwiganiu przez niego ciężkich kwiatów. Dzięki nim drzewko nie będzie się giąć pod ciężarem kwiatowych kul.

Hortensja drzewiasta Anabelle - cięcie

Przycinanie Anabelle powinno odbywać się co roku, na wiosnę. Najlepiej pod koniec marca lub na początku kwietnia.

Cięcie Anabelle polega na skracaniu pędów, które kwitły w poprzednim roku, nad 2-3 oczkiem. Przycinanie Anabelle polega także na wycince pędów cienkich, słabych lub uszkodzonych.

Hortensja drzewiasta Anabelle – rozmnażanie

Hortensa drzewiasta rozmnaża się przez sadzonki zielne, które pobieramy latem. Możemy także wykorzystać metodą odkładów.

Hortensja - odmiany:

  1. Hortensja ogrodowa - najlepiej znana i najbardziej popularna. Jej kwiatostany są kuliste, półokrągłe lub dyskowate. Najczęściej białe, różowe, czerwone, zielonkawe, niebieskie i fioletowe.
  2. Hortensja bukietowa – większa od ogrodowej, bowiem dorastająca nawet 3-5 m wysokości. Zwykle posiada kwiaty białe lub kremowe, ale zdarzają się również zielone lub różowe. Kwitnie jednak później niż hortensja ogrodowa, bo dopiero pod koniec lata, nawet we wrześniu. Hortensja pnąca zgodnie z nazwą jest pnączem. Jej pędy osiągają długość 15-25 m. Posiada liczne, płaskie i duże kwiatostany w kolorze bieli.
  3. Hortensja dębolistna – najmniej popularna odmiana. Nie jest wysoka, ale mocno rozrasta się na boki. Posiada duże liście, które swoim kształtem przypominają nieco liście dębu. Latem roślinę zdobią też kwiaty - białe.
  4. Hortensja piłkowana – najmniejsza wśród hortensji, bowiem osiąga wysokość 1m do 1,5 metra. Jej nazwa pochodzi od lekko mocno piłkowane na brzegach liści. Roślina posiada duże i liczne kwiatostany. Kwitnie od czerwca do września.

czytano: 257 razy

autor: wizardmobilnamyjniaparowa.pl

data dodania: 2018-10-15 21:53:45

PIELĘGNACYJNE CIĘCIA KRZEWÓW
Cięcie krzewów ozdobnych Cięcie krzewów kwitnących na pędach tegorocznych wykonujemy wczesną wiosną na wysokość ok. 10-30 cm. Takie cięcie roślin pobudzi je do wypuszczenia wielu nowych pędów, które zakwitną latem lub jesienią. Do tej grupy należą: budleje Dawida, powojniki kwitnące późnym latem, hortensje bukietowa i drzewiasta, tawuły japońska i Billarda oraz lawenda. Podobnie wykonujemy cięcie krzewów o kolorowych młodych ...
dalej

Wizard
J.Gardy 17, 42-400 Zawiercie

tel.: 502544972
e-mail: wizardmyjnia@wp.pl

Wizard Myjnia to firma lokalna powstała z chęci świadczenia profesjonalnych usług pranie tapicerki samochodowej,czyszczenie dywanów i kanap,kompleksowe sprzątanie mieszkań,biur,aut,ręczne prasowanie odzieży,aranżacja i pielęgnacja ogrodów, wiele innych usług dla klientów indywidualnych,firm,flot,biur.Posiadamy doświadczoną kadrę z długoletnim stażem ,pracujemy profesjonalnymi maszynami i środkami znanej firmy Cartec . Służymy fachową poradą. Rezerwuj dogodny termin dla Ciebie!Nie trać czasu na dojazd do nas.To my przyjedziemy do Ciebie bez wychodzenia z domu.Zadbaj z nami o Swoją flotę,dom,ogród. Zadzwoń 502544972 www.wizardmyjnia.pl
Poleć stronę
Wypełnij formularz kontaktowy
Zapytanie
Wypełnij formularz kontaktowy
Facebook
Wersja mobilna