Metody prania dywanu

Ekstrakcja – jest to dogłębna metoda czyszczenia runa i włosa dywanu bądź wykładzin. Kolejne etapy czyszczenia ekstrakcyjnego to: dokładne odkurzenie czyszczonej powierzchni, wykonanie testu stabilności kolorów, usunięcie plam, natrysk i wtarcie (wstępne pranie) środka piorącego prespreyu, którego zadaniem jest rozpuszczenie brudu, a następnie czyszczenie zasadnicze odessanie brudu i ponowne czyszczenie podanie gorącego środka czyszczącego umożliwiające otwarcie porów tkaniny wnikając w głąb ,ostani proces wypłukanie zabrudzeń i prespreyu urządzeniem natryskowo-ssącym oraz zamknięcie porów tkaniny. (Myjnia wizard pierzę dywany taką metodą)

Szamponowanie – jest to również metoda czyszczenia dywanów bądź wykładzin. Polega na wcieraniu w wykładzinę lub dywan wodnego roztworu szamponu krystalizującego za pomocą maszyny jednotarczowej wyposażonej w miękką szczotkę, usunięciu nadmiaru piany i wilgoci za pomocą odkurzacza pracującego na mokro, po wyschnięciu zebranie skrystalizowanego szamponu, wraz z uwięzionym brudem.

Bonetowanie to pielęgnacyjna metoda czyszczenia dywanów i wykładzin. Polega na wcieraniu wcześniej natryśniętego specjalnego środka chemicznego za pomocą maszyny dyskowej wyposażonej w tzw.bonet pochłaniający rozpuszczony brud.

Kapsułkowanie – metoda czyszczenia pielęgnacyjnego. Polega na wcieraniu za pomocą przeznaczonej do tego maszyny z walcowymi szczotkami nowoczesnego środka chemicznego. Środek ten podczas schnięcia zamyka brud w „kapsułkę”, nie pozostawiając osadu. Niezależnie od tego czy podjąłeś próbę samodzielnego czyszczenia dywanów bądź wykładzin. Czy jej nie podjąłeś, ponieważ nie masz na to czasu. Zadzwoń do nas a przekonasz się, że dywany i wykładziny można czyścić szybko i skutecznie.