Kosmetyki dla tapicerki skórzanej

Doskonale odżywia, zmiękcza i uelastycznia zapobiegając pęknięciom.

Zestaw do czyszczenia skóry + mleczko pielęgnujące Colourlock
  • Skóra ekologiczna – tkanina poliestrowa pokryta warstwą polichlorku winylu. Wierzchnia warstwa tego materiału posiada taką fakturę, by przypominała skórę.
  • Skóra gładka – „madras – powszechnie stosowana w meblarstwie. Może ona być zarówno matowa, jak i z połyskiem. Jest ona barwiona jednym pigmentem i zabezpieczona przed ścieraniem specjalnymi lakierami impregnacyjnymi, co chroni ją przed zniszczeniem.
  • Skóra pull-up – skóra woskowana, której wierzchnia warstwa zabezpieczona jest specjalistycznymi woskami lub tłuszczami. Wymaga ona pielęgnacji, specjalnie do tego przeznaczonymi środkami. Swym wyglądem przypomina skórę „bycast”. Odróżnienie ich, jest jednak możliwe poprzez lekkie przerysowanie twardym przedmiotem. Na skórze pull-up widoczny będzie ślad, niezauważalny przy skórze bycast.
  • Skóra bycast – wykończona jest – zabezpieczającą wierzchnią warstwę – folią poliuretanową.
  • Skóra antyczna – dwubarwna – widać na niej dwa odcienie. Efekt ten, uzyskuje się dwoma sposobami. Pierwszym z nich jest naniesienie drugiego koloru, drugi z kolei, polega na specjalnym przecieraniu pigmentu.
  • Przed ścieraniem skóra ta zabezpieczana jest specjalnym lakierem, co nadaje jej dodatkowy połysk. Skóry licowe Środki do czyszczenia, konserwacji i pielęgnacji skór gładkich licowych. Jest to skóra, na której podczas testu z kroplą wody, płyn nie wsiąka w powierzchnię, a utrzymuje się na niej. Skóra w tym miejscu nie ciemnieje. Znajdziesz tutaj takie produkty jak: łagodny środek czyszczący Soft Clean, mocniejszy Strong Cleaner, chusteczki do czyszczenia, pielęgnujący Leder Protector i woski do skóry oraz preparaty zmniękczające Altleder Softener. Skóry licowe należą do najpopularniejszych gatunków skór. Używane są w przeważającej większości mebli skórzanych i tapicerek samochodowych.