Dom bez alergii – gorąca para wodna

Czyszczenie parowe zabija roztocza i bakterie zamieszkujące w materacu,kanapie,dywanie – wysoka temperatura w kilka sekund eliminuje wszystkie szkodliwe drobnoustroje które znajdują się wwwnątrz kanap,materacy ,dywanów Pranie na gorącą  taki zabieg jest szczególnie polecany dla osób z alergię na roztocza kurzu domowego oraz wszystkich, którym zależy na zapewnieniu sobie i swoim najbliższym zdrowego i bezpiecznego mikroklimatu.

Czyszczenie gorącą parą to doskonała eco  alternatywa dla konwencjonalnych metod mycia i czyszczenia. Parownice i maszyny piorące na gorąco mają bardzo szeroki zakres zastosowań.

Dlaczego mycie gorącą parą jest przyjazne środowisku?

Mycie gorącą parą to czyszczenie ecologiczne. Kombinacja gorącej pary wodnej i wysokiej temperatury otwiera pory, aż do dna powierzchni, na której on zalega. Zabijając wszelkie zaraski znajdujące się we włosie tkanin.

 Gorącą parą wodna szybciej usuwa brud i bakterie z mytejczyszczonej powierzchni podczas tradycyjnego mycia mopem i zimnną wodą.

Ponadto z jednego litra wody można wytworzyć ponad 1700 litrów pary. To jest ilość wystarczająca do wyczyszczenia małego mieszkania. Również zużycie energii jest ograniczone, ponieważ energia jest wykorzystywana tylko do podgrzania wody w parownicy.

Dlaczego mycie i czyszczenie gorącą parą wodną jest zdrowsze?

W przeciwieństwie do tradycyjnego czyszczenia środkami czyszczącymi,gorąca para wodna nie uczula oraz nie pozostawia resztek detergentów na czyszczonej i mytej powierzchni. Jest to szczególnie ważne w przypadku małych dzieci, które często wkładają różne przedmioty do ust. W tym te, które podniosły z podłogi.